Városlista
2026. július 11, szombat - Nóra, Lili

Hírek

2017. Augusztus 24. 17:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Hidegrekord dőlt meg az újabb kánikula előtt

Hidegrekord dőlt meg az újabb kánikula előtt

Az újabb hőségperiódus előtt csütörtökre virradóra 1 fokkal megdőlt az országos napi hidegrekord: a leghidegebb helyen 3 foknál is hidegebb volt - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat délután a Facebook-oldalán.

Az újabb hőségperiódus előtt az időjárásunkat meghatározó hűvösebb levegő "átmenetileg nyugalomba került" a Kárpát-medence fölött - írták. Éjszakára jelentősen mérséklődött a légmozgás, több helyen voltak szélcsendes időszakok is. Az erős éjszakai lehűléshez hozzájárult az is, hogy a nappali gomolyfelhő-képződés után (amely az északkeleti, keleti országrészben volt erőteljesebb) nagy területen kiderült az ég.

Az Északi-középhegység völgyeiben és az Alföld hidegre érzékeny tájain helyenként 5 Celsius-fok alá süllyedt a hőmérséklet. A leghidegebb Zabaron volt, ott hajnalban 2,6 fokot mértek. Ezzel egy fokkal megdőlt az augusztus 24-ei 3,6 fokos országos hőmérsékleti minimumrekord, amelyet 1976-ban Borsodnádasdon rögzítettek - tájékoztatott a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint csütörtökön az ország döntő részén nem lesz csapadék, de délután, este elsősorban Sopron környékén esetleg előfordulhat zápor, zivatar. A legmagasabb hőmérséklet 25-30 fok között alakul, délnyugaton lesz a melegebb. Késő estére általában 14-20 fok közé hűl le a levegő.

A hétvégén ismét többfelé 30-35 fokos maximumok várhatók.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 10. 15:00, péntek | Belföld

Az államfő elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében a Sándor-palotánál

A \"tiszás önkényuralom kiépítése\" és Sulyok Tamás köztársasági elnök elmozdítása ellen tüntettek a Fidesz és a KDNP szervezésében csütörtökön a Sándor-palotánál.

2026. Július 10. 14:00, péntek | Belföld

Közel 2 millióan nézték az elsötétült M1-et

A közösségi médiában is tarolt az M1 médiatörténeti felirata, a megtekintések száma minden adatot összegezve közel 2 millió - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 10. 13:00, péntek | Belföld

Jellemőzen napos-gomolyfelhős, meleg, de szeles idő várható a hétvégén

Jellemzően napos-gomolyfelhős, de szeles idő várható a hétvégén, és nem kizárt záporok, zivatarok kialakulása.

2026. Július 10. 11:00, péntek | Belföld

Új vasútfejlesztés előkészítése kezdődött meg Székesfehérvár és a Balaton között

Új vasúti beruházás előkészítésére kötöttek tervezési szerződést a balatoni vasútvonal Szabadbattyán-Lepsény szakaszának fejlesztésére, amelynek célja, hogy itt is két vágányon, 160 kilométer/órás sebességgel lehessen haladni