Hírek
2020. Augusztus 07. 19:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét magas a levegő ózontartalma
Ismét magas az ózon koncentrációja a levegőben - írta pénteken a tisztifőorvosi Facebook-oldal.
Emiatt tizenhárom település - Budapest, Mosonmagyaróvár, Százhalombatta, Esztergom, Vác, Salgótarján, Eger, Putnok, Kazincbarcika, Sajószentpéter, Hernádszurdok, Nyíregyháza és Debrecen - levegőminősége kifogásoltnak számít.
Kiemelték, hogy a déli, kora délutáni órákban az ózon koncentrációja jellemzően magas, így a krónikus légúti betegségben szenvedők ekkor légúti irritációt, légzési nehézséget vagy köhögést tapasztalhatnak. Ezért az asztmában vagy egyéb légzőszervi betegségben szenvedőknek nem javasolják ebben a napszakban az intenzív fizikai tevékenységet a szabadban.
A következő napokban jelentős változás nem várható - tették hozzá.
A múlt hétvégén is több településen mértek magas ózonkoncentrációt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 20. 08:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter az uniós pénzekről tárgyalt az Európai Bizottság vezetőivel
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, leendő miniszterelnök az utóbbi két napban magas szintű tárgyalásokat folytatott az Európai Bizottság vezetőivel Magyarországon - közölte a politikus az MTI-vel vasárnap.
2026. Április 20. 07:32, hétfő | Belföld
Ukrajna már ma helyreállítaná az olajszállítást
Ukrajna már hétfőn helyreállítaná az olajszállítást, a magyar kormány álláspontja változatlan: ha van olaj, van pénz - közölte Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután a Facebook-oldalán.
2026. Április 19. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: a fideszes Ágh Péter csalással nyert, nem ismerjük el legitim képviselőnek!
Szerinte a Fidesz indította el a körzetben azt a Magyar Pétert, aki közel 1000 szavazatot kapott.

