Hírek
2012. Május 15. 07:03, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Itt az idei tanév utolsó diákhitel-igénylése
Utolsó alkalommal dönthetnek az idei tanévben arról az egyetemisták, hogy szükségük van-e Diákhitelre az elkövetkező időszakra.
Akik május 15-ig leadják hiteligénylésüket, már június közepén hozzájuthatnak a kért kölcsönösszeghez. A Diákhitel hitelbírálat nélkül elérhető, igénylése egyszerű, a szükséges adatlap akár online is kitölthető. A maximálisan felvehető hitelösszeg szemeszterenként államilag finanszírozott képzésben résztvevőknek 200 ezer, költségtérítéses hallgatóknak 250 ezer forint.
Nyakunkon a vizsgaidőszak, azonban pénzügyeink átgondolására fontos, hogy ilyenkor is kellő figyelmet fordítsunk. A felsőoktatásban tanulók financiális segítsége a Diákhitel a 2011/2012-es tanévben május 15-ig igényelhető. A határidőt követően legközelebb a jövő tanévben igényelhető az egyedülálló módon diákok számára megalkotott hitelkonstrukció.
A hiteligénylési adatlap elektronikus úton is kitölthető. A nyomtatványt május 15-ig kell leadni a kijelölt postahivatalokban vagy a Diákhitel Központtal együttműködő bank- és takarékszövetkezeti fiókokban. Akik korábban már kaptak Diákhitelt, azoknak nem kell azt újra igényelni, viszont a folyósítás feltétele az aktív hallgatói jogviszony.
A felvehető hitelösszegek az idei tanév második szemeszterében sem változtak, továbbra is havonta 15, 21, 25, 30, 40 és költségtérítéses hallgatóknak 50 ezer forint igényelhető. Az államilag támogatott képzésben tanulók szemeszterenként így maximum 200 ezer forintot vehetnek fel, míg a költségtérítéses képzésben résztvevő diákok legfeljebb 250 ezer forinthoz juthatnak hozzá.
A Diákhitelt továbbra is alanyi jogon vehetik igénybe a 40 év alatti egyetemi, főiskolai hallgatók. A lehetőséggel 2001 óta összesen már több mint 320 ezer diák élt.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 12:00, kedd | Belföld
EBESZ: a választók valódi alternatívák közül választhattak, de hiányoztak az egyenlő versenyfeltételek
2026. Április 14. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: megtartjuk és kijavítjuk a déli határkerítést, nem fogadunk el semmilyen paktumot
Magyarország nagyon szigorú álláspontot képvisel az illegális migráció kapcsán, nem fogad el semmilyen paktumot, allokációs mechanizmust -
2026. Április 14. 07:17, kedd | Belföld
Választás 2026 - Az államfő egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit
Sulyok Tamás köztársasági elnök személyes egyeztetésre hívta az Országgyűlésbe jutó pártok vezetőit a szerdai napra - tette közzé az államfő hétfői Facebook-bejegyzésében.
2026. Április 13. 16:06, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a magyar emberek történelmet írtak
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent

