Hírek
2012. Február 17. 14:12, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Készüljenek az autósok: ismét drágább lesz a benzin
A jövő héten a dízellel autózók talán megúszhatják a további áremelést, bár kisebb drágulás nem kizárt, míg a benzin literenkénti átlagára legalább 3-5 forinttal kúszhat feljebb.
Prognosztizálja a GKI Energiakutató a nemzetközi jegyzésárak emelkedése és a forint kismértékű gyengülése alapján. Hozzáteszik: a literre és forintra átszámolt tőzsdei jegyzésárak a héten a benzin esetében 4,5, míg a gázolaj esetében 0,6 százalékos emelkedést mutatnak.
A múlt heti csökkentés után szerdán a gázolaj 3, a benzin 2 forinttal lett drágább, miközben a GKI Energiakutató legalább 5 forintos dízel-áremelkedést és a 95-ös árának stagnálását prognosztizálta - értesült a Napi Gazdaság.
Egy héttel korábban ugyanakkor a prognosztizáltnál valamivel nagyobb mértékben csökkent az üzemanyagok fogyasztói ára, miközben az azt megelőző két hétben a vártnál szerényebb volt az apadás. Szakértők ennek kapcsán rámutattak, hogy a Mol idei árképzését a nagyobb kilengések tompítása jellemzi mind az emelések, mind pedig a csökkentések terén.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 20. 07:12, kedd | Belföld
MÁV-csoport: 13 százalékot meghaladó keresetnövekedés az idén
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13 százalékkal kereshetnek többet az idén
2026. Január 20. 07:07, kedd | Belföld
NAK-Magosz: online petíció indult az élelmiszer-biztonság és magyar gazdák védelmében
2026. Január 20. 07:06, kedd | Belföld
A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról
2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld
Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba
Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

