Hírek
2011. Július 17. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Letörtük a magas cukorárat – a VM közleménye
A Vidékfejlesztési minisztérium július 15-i hatállyal felfüggesztette a stratégiai készlet értékesítését.
Az állami tartalékból 2 millió kilogramm cukor felszabadításáról és piacra dobásáról döntött májusban Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter.
A cél a magas cukorárak letörése volt. A piaci folyamatok azonban időközben - többek között éppen e döntés hatására - kedvező fordulatot vettek, jelentősen csökkentek a cukor árak. A stratégiai cukorkészlet eladása okafogyottá vált, éppen ezért a Vidékfejlesztési Minisztérium a 2 millió kilogrammos cukorkontingens értékesítését a mai napon felfüggeszti. A tárca a cukor árát figyelemmel kíséri és szükség esetén a mostani döntést felülvizsgálja.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 03. 07:43, szerda | Belföld
Lázár János: A MÁV-nak nincs saját forrása a nagy pályaudvarok felújítására
A következő időszakban ezer kilométer vasúti pálya felújítása kezdődhet el, az ehhez szükséges forrás maradéktalanul rendelkezésre áll
2025. December 03. 07:42, szerda | Belföld
Rétvári Bence: jövő februárban érkezik a fegyverpénz
Jövő februárban érkezik a fegyverpénz, hathavi juttatást kap minden hivatásos rendvédelmi dolgozó - közölte kedden közösségi oldalán a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára.
2025. December 03. 07:41, szerda | Belföld
Átfogó kampányt indít a Fidesz a Tisza Párt állítólagos megszorító csomagjáról
\"Átfogó kampányt indítunk a Tisza Párt baloldali megszorító csomagjáról\" - jelentette be a Fidesz parlamenti frakcióvezetője kedden a Facebook-oldalán.
2025. December 02. 07:12, kedd | Belföld
ÉKM: a főutakon emelkednek a díjak a kamionok számára
Magyarország kormánya átfogó intézkedéscsomagot fogadott el, amelynek célja a teherforgalom visszaterelése a gyorsforgalmi úthálózatra.

