Hírek
2018. Január 17. 14:57, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Lezuhant Törökországban egy katonai oktatógép, halottak
Lezuhant szerdán a délnyugat-törökországi Isparta tartományban egy török katonai oktatógép. A repülőn tartózkodó két pilóta és a technikus meghalt - jelentette az NTV török hírtelevízió.
A hadsereg közleménye szerint a CASA CN-235 típusú szállítógép az eskisehiri légi támaszpontról szállt fel, és 12 óra 50 perckor a Yalvac körzethez tartozó Kirkbas falunál tűnt el a radarképernyőről.
A mentőegységek a közeli Egirdir-tótól északra találták meg a repülő roncsát és a három katona holttestét.
Sehmus Günaydin, Isparta tartomány kormányzója az NTV-nek azt mondta, hogy a baleset pontos oka egyelőre nem ismert, de a térséget sűrű köd borítja.
A Hürriyet tekintélyes napilap által közölt háttérinformációk szerint a 2001-ben három CASA CN-235-ös is lezuhant Törökországban. Azokban a balesetekben együttesen 41 ember vesztette életét.
A spanyol-indonéz gyártású CASA CN-235-ösből a török haderőnek van a legtöbb a világon, összesen 50.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:38, csütörtök | Külföld
Az EU-Mercosur-megállapodás jogszerűségét vizsgáltatja az Európai Parlament
Úgy döntött az Európai Parlament szerdán, hogy kikéri az Európai Unió Bíróságának jogi véleményét, összhangban áll-e az EU-Mercosur-megállapodás az uniós alapszerződésekkel.
2026. Január 22. 07:33, csütörtök | Külföld
Grönland - Nem lépnek életbe február 1-jétől az amerikai vámok
Nem lépnek életbe február elsejétől a Grönlanddal kapcsolatos vita miatt kilátásba helyezett amerikai importvámok nyolc európai országgal szemben
2026. Január 21. 07:17, szerda | Külföld
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba a Trumpot szállító elnöki gép
Műszaki hiba miatt visszatért az Egyesült Államokba Donald Trump hivatali repülőgépe, az Air Force One, amely az amerikai elnökkel Davos felé tartott kedden éjszaka.
2026. Január 21. 07:16, szerda | Külföld
Többen megsérültek egy újabb spanyolországi vonatbalesetben
Egy ember meghalt, négyen súlyosan megsérültek kedden este Barcelona térségben egy újabb spanyolországi vonatbalesetben - közölte a katalán rendőrség.

