Városlista
2026. július 8, szerda - Ellák

Hírek

2012. Augusztus 01. 13:17, szerda | Sport
Forrás: MTI Fotó: Kovács Anikó

London 2012 - Cseh elődöntős 200 m vegyesen, Verrasztó 35.

London 2012 - Cseh elődöntős 200 m vegyesen, Verrasztó 35.

Cseh László elődöntőbe jutott férfi 200 m vegyesen a londoni olimpia szerdai versenynapján, ugyanebben a számban Verrasztó Dávid a 35. helyen végzett.

Cseh a harmadik előfutamban úszott, s korábbi, balul sikerült londoni úszásaiból okulva - 400 m vegyesen és 200 m pillangón se jutott fináléba - végig nagy elánnal tempózott, fokozatosan erősítve viszonylag nagy előnnyel, egy testhosszal elsőként csapott a célba 1:57.20 perces idővel. Ennél jobbat a későbbi két nyolcasban sem ért el senki, így legjobb idővel került az esti elődöntőbe.
"A reggeli időponthoz képest nem volt rossz, sőt..., de mellen még kell javítanom" - mondta az MTI-nek Cseh. "Úgy érzem, hogy kezd visszajönni az önbizalmam..."
Verrasztó az ötödik, utolsó futamban szerepelt, s végig utolsóként tempózott, ennek eredményeként nagyon gyenge eredménnyel, 2:04.53 perccel ért célba, így a szám 36 indulója közül mindössze egyet előzött meg.

Címkék: Olimpia-London2012

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 08. 07:36, szerda | Sport

Labdarúgó BL-selejtező: Egygólos hátrányban várja a hazai visszavágót az ETO FC

A győri ETO FC a 92. percben kapott góllal 1-0-ra alulmaradt az izlandi Vikingur Reykjavík vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első körének első mérkőzésén kedden. A visszavágót jövő kedden rendezik.

2026. Július 07. 07:46, kedd | Sport

Vb-2026 - Nyolcaddöntő: Spanyolország-Portugália 1-0

A regnáló Európa-bajnok spanyol válogatott 1-0-ra legyőzte a portugál csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság dallasi nyolcaddöntőjében.

2026. Július 06. 11:00, hétfő | Sport

Szoboszlai Dominik: megtiszteltetés, hogy egy fehérvári köztéri falfestményen helyet kaptam

Megtiszteltetés, hogy egy fehérvári köztéri falfestményen helyet kaptam –

2026. Július 06. 07:22, hétfő | Sport

Vb-2026 - Haaland duplájával Norvégia kiejtette Brazíliát a nyolcaddöntőben

A norvég válogatott Erling Haaland duplájával 2-1-re legyőzte a brazil csapatot vasárnap a labdarúgó-világbajnokság New Yorkban rendezett nyolcaddöntőjében.