Hírek
2019. December 18. 07:11, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Már több mint 2,5 millió külföldi EU-állampolgár kért tartós brit letelepedési engedélyt

A brit belügyminisztérium kedden ismertetett friss adatai szerint meghaladta a 2,5 milliót azoknak a külföldi EU-állampolgároknak a száma, akik letelepedett státusért folyamodtak a brit hatóságokhoz.
A magyarok közül eddig több mint 75 ezren kértek tartós nagy-britanniai letelepedési engedélyt.
A brit kormány döntése alapján azok a külföldi EU-polgárok, akik törvényesen és életvitelszerűen Nagy-Britanniában laknak, a brit EU-tagság megszűnése (Brexit) után is maradhatnak az országban, és megmaradnak jelenlegi jogosultságaik is, de meghatározatlan időre szóló tartózkodási engedélyért - hivatalos elnevezéssel letelepedett jogi státusért - kell folyamodniuk a brit belügyminisztériumhoz.
A tárca keddi tájékoztatása szerint ezt a 27 EU-tagország Nagy-Britanniában élő 3,2 millió állampolgára közül november 30-ig 2 592 800-an tették meg.
A lista élén a lengyelek állnak 483 800 folyamodvánnyal.
A magyarok közül 75 400-an kértek tartós letelepedési engedélyt a múlt hónap végéig.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 09:14, szerda | Külföld
Donald Trump: a Krím visszaszerzése és a NATO-tagság lehetetlen, de biztonsági garanciákra számíthat Ukrajna
2025. Augusztus 19. 07:48, kedd | Külföld
Donald Trump: elérhetővé vált egy békemegállapodás
Elérhetővé vált egy békemegállapodás az ukrajnai háború lezárására - közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök európai vezetőkkel és a NATO főtitkárával tartott megbeszélésének sajtónyilvános részén.