Hírek
2011. Október 20. 07:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrintPress
Mégsem lesz előrehozott kötelező díjhirdetés
A Biztosítás.hu internetes alkusz információ szerint - az előzetes tervek ellenére - idén mégis október 30-án jelennek meg nyomtatásban a biztosítók kötelező tarifái.
Korábban azt írták, hogy mivel október 30-a idén vasárnapra esik, a PSZÁF szerette volna az autósok érdekében úgy módosíttatni a KGFB törvényt, hogy a díj idén két nappal korábban, azaz 28-án pénteken kerüljön közzétételre.Erre azonban az idei díjhirdetés előtt már nem kerül sor. A MABISZ mai konferenciáján bejelentették: a vasárnapi megjelenés miatt a díjak a Bors-ban és a Nemzeti Sportban fognak megjelenni. Ez ugyan nem a legjobb megoldás, de a biztosítótársaságok a gyilkos verseny miatt egy perccel sem merik korábban kiadni tarifáikat, mint azt számukra a jelenleg hatályos törvény előírja. A Biztosítás.hu szerint ezzel igen rövid idő marad a kötelező biztosítási díjak alkuszok általi leprogramozására, de a portál azt ígéri, november elsején már kalkulálni tudnak a díjaikat ellenőrizni kívánó autósok.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél
Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld
Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében
Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.
2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld
Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban
A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.
2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld
Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.

