Hírek
2012. Június 16. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Mit kell tudni a fibromyalgiáról?
A fibromyalgia egy titokzatos betegség, amelynek kiváltó okai nem egyértelműek.
Viszont sajnos elég gyakori, s különösen a 20-50 év közötti nőket érinti - írja a Fox News. Emellett elég hosszútávú betegségről van szó, amely ízületi, izom és szöveti fájdalommal jár.
A betegség okozta állapotot már évtizedek óta próbálják megfejteni a tudósok. A fibromyalgia azért alattomos betegség, mert nem lehet tudni pontosan, hogy mikor alakul ki, s legtöbbször évekkel a kezdete után diagnosztizálják.
Legismertebb tünetei az izomlázszerű fájdalom, hátfájás, gyulladás, szédülés és levertség érzése. Amiért nehéz diagnosztizálni az az, hogy sokszor a röntgenfelvételek sem mutatnak ki gyulladást az érintett területeken.
Ráadásul a betegség oka is tisztázatlan. Sok mindennel összefügghet, mint az oxidatív stressz, vagyis a sejtek oxidatív sérülése, amelyet a szabad gyökök okoznak. Okozhatja gyulladás vagy mitokondriális diszfunkció is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 21. 07:25, szerda | Életmód
Megmentették a könyvállományt, újra látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Nyolc hónapnyi munkával sikerült megmenteni a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár állományát a kenyérbogár-fertőzéstől, így a klasszicista teremkönyvtár ismét fogad látogatókat.
2026. Január 20. 07:13, kedd | Életmód
Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a magyar kultúra napja alkalmából
Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a látogatók előtt a magyar kultúra napja alkalmából, január 24-én.
2026. Január 19. 07:21, hétfő | Életmód
Európai Filmdíj - Az Érzelmi érték című norvég dráma tarolt hat díjjal
Az Érzelmi érték című norvég dráma tarolt hat díjjal a Berlinben megrendezett 38. Európai Filmdíj átadóján: a legjobb film és a legjobb rendezés díját is Joachim Trier alkotása nyerte.
2026. Január 16. 07:11, péntek | Életmód
Agrometeorológia: kedvező a hó a növények számára
A hó nagyon kedvező, védi a növényeket a fagykártól, és olvadáskor a nedvesség lassan a talajba szivárog - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

