Hírek
2015. Augusztus 03. 14:00, hétfő |
Helyi
Forrás: Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság
Ne váljon áldozattá!
Idős személyek sérelmére követtek el csalásokat Tolna megyében.
Trükkös csalásokra, lopásokra hívja fel az idősek figyelmét a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság. Legutóbb két esetben, 2015. július 31-én délután követtek el idős személyek sérelmére csalás bűncselekményt.
Az egyik esetben egy férfi telefonon hívta fel a 76 éves szekszárdi asszonyt: a hozzátartozójának adta ki magát és pénzt kért tőle. A telefonáló arra hivatkozott, hogy nagy bajban van. Az asszony bizalmatlan volt, ezért felhívta tényleges hozzátartozóját, így kiderült, hogy bűncselekményt kíséreltek meg elkövetni sérelmére.
A másik esetben szintén telefonon hívtak fel egy 74 éves szekszárdi asszonyt, majd a telefonáló a sértett unokájának adta ki magát és pénzt kért. Az elkövető ebben az esetben is arra hivatkozott, hogy nagy bajban van. A tévedésbe ejtett nő a hívás hatására készpénzt adott át egy ismeretlen férfinak. A Szekszárdi Rendőrkapitányság mindkét ügyben nyomozást rendelt el.
A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság felhívja az állampolgárok figyelmét, hogy a hasonló esetek elkerülése érdekében járjanak utána, hogy a telefonáló valóban az-e, akinek mondja magát! Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal értesítsék a rendőrséget. Ne beszéljenek idegenek előtt, nyilvános helyen magánügyeikről, hiszen ezeket az információkat a bűnelkövetők felhasználhatják. Soha ne nyissanak ajtót idegeneknek, és bármilyen indokra is hivatkoznak, ne adjanak nekik pénzt. Gyanús idegenek látogatása esetén jegyezzék meg személyleírásukat, gépjárművük rendszámát. Amennyiben ismeretlenek valamely szolgáltató dolgozójaként mutatkoznak be, minden esetben kérjék el igazolványukat.
A rendőrség az idősek családját, közvetlen ismerősit is összefogásra kéri. Ha szükséges, minden nap hívják fel rokonuk, ismerősük figyelmét a fentiekhez hasonló történetekre, bűnelkövetési módszerekre és mondják el nekik a rendőrség tanácsait.
Ha mégis bűncselekmény áldozatává válik, azonnal értesítse a rendőrséget a 107-es vagy 112-es segélyhívó számok valamelyikén. Az esetleges nyomok biztosítása céljából várja meg a rendőrök kiérkezését.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 07. 13:00, szerda | Helyi
Csalók 12,6 millió forintot utaltattak el egy dombóvári asszonnyal, hogy a pénze „biztonságban” legyen
Háromszor csapták be sikerdíj ígéretével
2026. Január 07. 08:00, szerda | Helyi
Letartóztatták a dombóvári orvost késsel fenyegető férfit
A férfi a rendelőben egy kinyitott zsebkéssel hadonászva megfenyegette az ügyeletes orvost és annak asszisztensét Dombóváron.
2026. Január 06. 08:00, kedd | Helyi
Dr. Jóházi Erika dombóvári háziorvosi rendelőjének új telefonszáma jan. 1-től
Január 1-től új telefonszámon érhetik el Dr. Jóházi Erika háziorvosi rendelőjét Dombóváron: 06-30/299-2304
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.

