Városlista
2026. február 12, csütörtök - Lívia

Hírek

2012. Január 17. 14:21, kedd | Belföld
Forrás: mno.hu / MTI

Nem jött lendületbe az autópiac

Nem jött lendületbe az autópiac

Tavaly sem jött lendületbe az uniós autópiac: 2011-ben már negyedik éve csökkentek az európai gyártók autóeladásai az előző évekhez képest az európai ágazati szövetség, az ACEA nyilvánosságra hozott adatai szerint.

Az értékesítés 1,7 százalékkal, 13,11 millió darabra csökkent, miközben a legnagyobb európai gazdaság, a német az általános piaci irányzattal szemben 8,8 százalékos emelkedést ért el 2010-hez képest.

Az euróövezeti adósságválság és a növekvő munkanélküliség miatt a legtöbb uniós államban csökkent az autópiaci kereslet: a nagy uniós gazdaságok közül Olaszországban 10,9, Nagy-Britanniában 4,4, Franciaországban 2,1 százalékkal. A legnagyobb visszaesés Spanyolországban mutatkozott, 17,7 százalék 2010-hez képest. Ugyanakkor Bulgáriában és a balti államokban bővültek az eladások.

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 11. 13:00, szerda | Belföld

Már asztali számítógépen is elérhető a DÁP digitális aláírása

Már asztali számítógépen is elérhető a Digitális Állampolgárság Program (DÁP) digitális aláírása - közölte a Digitális Magyarország Ügynökség kedden az MTI-vel.

2026. Február 11. 12:00, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az EU-val ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik

Az Európai Unióval ellentétben Magyarország az új világrend nyertesei közé tartozik, azonban az eddigi sikerek folytatásához a szuverén nemzeti oldal győzelmére van szükség az áprilisi választáson

2026. Február 11. 07:09, szerda | Belföld

Orbán Viktor: létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba

Létkérdés, hogy ne engedjük be az ukránokat az Európai Unióba, ha Ukrajna tag lenne, az Európai Unió már háborúban lenne - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Szentendrén.