Városlista
2025. november 13, csütörtök - Szilvia

Hírek

2011. Október 31. 13:49, hétfő | Helyi
Forrás: az Illyés Gyula Gimnázium honlapja

Névadójára emlékezett a dombóvári gimnázium

Névadójára emlékezett a dombóvári gimnázium

Az 1902. november 2-án született Illyés Gyulára emlékeztek az intézmény diákjai október 28-án. A háromszoros Kossuth-díjas költő, drámaíró, műfordító, lapszerkesztő életének és munkásságának mérföldköveit idézték fel.

A Bertáné Bozsér Bernadett tanárnő által összeállított ünnepi műsor szövegrészletei és versei a 9.n osztály tanulói - Losteiner Cecília, Maár Vanda, Bognár Gergely, Dávid Soma, Kőszegi Kristóf és Pálinkás Kornél - tolmácsolásában hangzottak el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 12. 09:00, szerda | Helyi

Őri Nándor a harmadik dombóvári származású díszpolgár Göllében

Gölle Község Önkormányzata elfogadta Bodó Imre elnök és Banda Zoltán alpolgármester felterjesztését és Őri Nándort szavazták meg a község legújabb díszpolgárának. A cikk végén videó látható a téglakészítés módjáról.

2025. November 11. 08:36, kedd | Helyi

Karbantartás miatt tervezett áramszünet lesz Dombóváron 2025. november 12-13-14-én.

Karbantartás miatt 2025. november 12-13-14-én az alábbi utcákban lesz áramszünet Dombóváron az E.ON tájékoztatása szerint:

2025. November 10. 16:27, hétfő | Helyi

Az V. Vármegyei Vadászest vendége volt Bodó Imre

November 6-án a Tolna Vármegyei Vadászkamara vendége volt Bodó Imre múzeumalapító, helytörténész, aki a 125 éve született és 55 éve elhunyt Fekete István íróra emlékezve tartott előadást a mintegy 40 vadásznak.

2025. November 09. 00:00, vasárnap | Helyi

Rácsok mögött a dombóvári drogdíler

A 38 éves férfi csaknem két éve árulta rendszeresen a drogot a városban. A házkutatás során készült videó a cikk végén található linkre kattintva tekinthető meg.