Hírek
2016. Április 26. 08:53, kedd |
Helyi
Forrás: www.facebook.com/dombovar.termeszetesen
Óvodások ropták a néptáncfesztiválon

Április 22-én, immár 12. alkalommal rendezte meg a Dombóvári Gyermekvilág Óvoda a Népi Gyermekjáték és Néptánc Fesztiválját, melynek idén a Tinódi Ház adott otthont.
A már hagyományosnak számító színvonalas rendezvény célja, hogy már gyermekkortól felhívja a figyelmet a néphagyományok jelentőségére és ápolására.
A programot Szabó Loránd polgármester beszéde nyitotta meg, majd Teufelné Glaub Ágnes, az intézmény vezetője köszöntötte a megjelenteket.
A műsorban az Attalai Aprók Háza Óvoda, az Egyházaskozári Óvoda és Egységes Óvoda-Bölcsőde, a Margaréta Református Óvoda magyar és német nemzetiségi tánccsoportja, valamint a Dombóvári Gyermekvilág Óvoda magyar és német nemzetiségi tánccsoportjának növendékei léptek fel.
A táncbemutatók után vidám táncház várta az érdeklődőket a Tinódi Ház aulájában.
Ezt követően a résztvevők ízelítőt kaptak a népi kismesterségekből és népi gyermekjátékokat is kipróbálhattak.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 15. 15:00, péntek | Helyi
Bálind József-ről nevezték el a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát
Dombóvár Város Önkormányzata képviselő-testületének döntése alapján a Szuhay Sportcentrum kosárlabda csarnokát Bálind József Sportcsarnoknak nevezték el.
2025. Augusztus 15. 10:10, péntek | Helyi
A hónap műtárgya – Fekete István Múzeum
Augusztus hónap műtárgyának Ambrus Sándor (1959-2008) néhai dombóvári szobrász, grafikus, Fekete Istvánról készített nagyméretű képét választotta a múzeum.
2025. Augusztus 14. 08:26, csütörtök | Helyi
Forgalmirend-változás lesz augusztus 19–20-án Dombóváron
Az augusztus 19–20-ára tervezett rendezvények miatt több helyen útlezárásra és forgalmirend-változásra kell számítani Dombóvár-Kertváros városrészen.
2025. Augusztus 11. 15:13, hétfő | Helyi
Termőre fordult a göllei kertészmérnök által nemesített szőlő
A Gölle könnyei szőlőfajtát a Budapesten élő, 1933-ban Göllében született Dr. Sipos Lajos gépész- és kertészmérnök, nemesítő állította elő, aki a dombóvári gimnáziumban érettségizett 1951-ben.