Hírek
2011. December 06. 13:54, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
PSZÁF: nő a végtörlesztők száma, de nő a bankok vesztesége is
A PSZÁF legfrissebb statisztikája szerint november végéig 54563 devizaalapú kölcsönt végtörlesztettek az ügyfelek a kedvezményes árfolyamon számolva 248 milliárd, az aktuális árfolyamon 338 milliárd forint értékben.
A bankoknak eddig több mint 90 milliárd forintos vesztesége származott a végtörlesztés miatt. Az is látszik, hogy a végtörlesztést vállalók leginkább saját forrásból számolják fel devizahiteleiket. A végtörlesztők közel 93 százaléka megtakarításból végtörlesztett. Eközben nő a forinthitelt igénybe vevők száma, arányuk 13 százalék volt novemberben. Amennyiben folytatódik a nagyarányú végtörlesztés akkor nem kizárt, hogy a bankok vesztesége eléri a 200 milliárd forintot.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld
Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P
2026. Május 31. 14:00, vasárnap | Belföld
Hegyi Zsolt: szombat hajnaltól ismét járnak a vonatok Veszprém és Ajka között
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Tarr Zoltán: a forrásokat mostantól nem túlárazott presztízsberuházásokra fordítjuk
2026. Május 31. 13:00, vasárnap | Belföld
Bóna Szabolcs: új fejlesztési lehetőségek nyílhatnak meg a mezőgazdaság és az élelmiszeripar számára
Ismét van lehetőség a fejlődésre és a fejlesztésekre az uniós források megnyitása után - közölte az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter a Facebook-oldalán szombaton reggel.

