Hírek
2012. Március 31. 07:07, szombat |
Belföld
Forrás: OrintPress
Rák-enciklopédiát bocsátottak ki
Kiadták a 'ráktudományok könyvének' első kötetét, mely a tudósok szerint felgyorsítja az új rák-gyógyszerek kutatásának folyamatát.
Az 'enciklopédia' részletezi, hogy a több száz különböző rákos sejt miként reagál a rák ellenes gyógyszerekre - írja a BBC.
Most egy Cambridge-hez közeli és számos másik rákkutató intézmény csapatai kibocsátottak két tanulmányt, melyek több száz rákos sejttel kapcsolatban katalogizálták az adatokat.
A brit kutatócsapat amerikai, francia és svájci kollégáikkal együtt több mint 600 rákos sejt 130 gyógyszerre való reakcióját vizsgálta meg, genetikai jellegzetességeket azonosítva.
Ez több páciensnek is segítség lehet, hiszen felfedezték, hogy a ritka, gyermekeknél előforduló csontrák bizonyos gyógyszerekkel kezelhető.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

