Hírek
2022. Február 11. 15:58, péntek |
Helyi
Forrás: Facebook: Városunk Dombóvár
Rákóczi János Emlékév 2022
A Dombóvári Értéktár Bizottság csütörtöki, rendkívüli ülésére meghívást kapott Gábor Sándor mestercukrász és Vojtek Éva a Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete képviseletében.
Százhuszonöt éve, 1897. szeptember 25-én született Rákóczi János cukrász és mesterszakács, a Rákóczi-túrós megálmodója.
A Magyar Cukrász Iparosok Országos Ipartestülete hangsúlyos feladatának tekinti a tradicionális magyar cukrásztermékek megőrzését, népszerűsítését és védjegyeztetését. Az Ipartestület Gábor Sándor aranykoszorús mestercukrászt jelölte ki e termék témafelelősévé, aki évek óta ápolja Rákóczi János emlékét.
Rákóczi János munkássága és a Rákóczi-túrós 2015-ben bekerült a Települési értéktárba, 2016-ban a Tolna Megyei Értéktárba. 2021-ben Kiemelt nemzeti értékké nyilvánították a süteményt, mely a Hungarikum előkapuja. Reményeik szerint az emlékév méltó alkalom arra, hogy megkapja a Rákóczi-túrós az áhított címet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 07. 11:33, kedd | Helyi
Veszettség elleni eboltást tartanak Dombóváron
Dombóváron az ebek 2026. évi veszettség elleni kötelező védőoltása az alábbi helyeken és időpontokban történik:
2026. Április 02. 11:28, csütörtök | Helyi
Városnapi ünnepi gála Dombóváron
Dombóvár 1970. április 1-jén kapott városi rangot, melynek évfordulóját idén is méltó módon ünnepelte a város.
2026. Április 01. 13:47, szerda | Helyi
Bor- és pálinkaversenyt tartottak Várongon
A helyi önkormányzat az idei évben is megrendezte a gazdák bor- és pálinkaversenyét.
2026. Március 27. 10:24, péntek | Helyi
Mindenük elégett Kaposszekcsőn, segítségre szorul a kétgyermekes anya
Egyedülálló anya két gyermekével segítségre szorul, mert bérlakásuk kiégett Kaposszekcső Liget lakótelepen. Lakhatásukat segíti az önkormányzat, de ruháik, használati eszközeik teljesen megsemmisültek,

