Hírek
2022. Május 15. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Donka Ferenc
Robbanás miatt kigyulladt egy ház Kiskőrösön
Robbanás következtében kidőlt egy kiskőrösi ház egyik fala és kigyulladt a tetőszerkezete szombaton - közölte a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság honlapján.
Kovács Andrea, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője elmondta: az égő épületet a kiskőrösi, kalocsai és a kiskunhalasi tűzoltók oltották el. A helyszínről két sérültet vitt kórházba a mentőhelikopter.
A baon.hu információi szerint egy engedéllyel működtetett pálinkafőző készülék robbanhatott fel a házban. Úgy tudják, egy 50 éves férfi és a fia tartózkodott a detonáció idején az épületben. Az apa súlyos égési sérüléseket szenvedett, őt válságos állapotban, míg fiát súlyos sérülésekkel szállították mentőhelikopterrel kórházba, egyiküket Pécsre, másikukat Budapestre.
A robbanás keletkezésének okát a rendőrség bűnügyi technikusai, valamint a tűzoltóság szakértői vizsgálják - írják

Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormány januári rezsistopot vezet be
Januári rezsistopot vezet be a kormány, ez azt jelenti, hogy a januári fűtésnél jelentkező többletfogyasztást, annak költségeit a kormány átvállalja a családoktól - jelentette be a miniszterelnök szerdán a Facebookon.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Belföld
Adathalászok küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a NAV
A NAV nem küld e-mailt, senki ne dőljön be az adathalászoknak, akik a hét elejétől a NAV nevében küldenek csaló e-maileket - figyelmeztet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal szerdai közleményében.
2026. Január 22. 07:32, csütörtök | Belföld
Rendőrség: a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte a jégvastagság a biztonságos szintet
A jégvastagság az elmúlt napokban a Balaton szinte teljes partszakaszán elérte vagy meghaladta a biztonságos jégen tartózkodás minimumát - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság a police.hu oldalon szerdán.
2026. Január 21. 07:21, szerda | Belföld
Orbán Viktor: amíg Magyarországon nemzeti kormány van, a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá
Amíg nemzeti kormány van Magyarországon, addig a Mercosur-megállapodást sohasem hagyjuk jóvá - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden a Facebookon közzétett videójában.

