Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2020. November 19. 11:00, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI, fotó:? https://www.freepik.com/free-photo/stole-house-door-using-iron_5219066.h

Sorozatbetörők ellen emeltek vádat Tolnában

Sorozatbetörők ellen emeltek vádat Tolnában

Országszerte több mint ötven házba tört be két társával egy dombóvári férfi, az ügyben lopás és bűnpártolás miatt hét ember ellen emeltek vádat - közölte a Tolna Megyei Főügyészség szerdán az MTI-vel.

A tényállás szerint a 2019-ben tízéves fegyházbüntetéséből kiszabaduló 52 éves férfi korábbi bűntársával és lányának élettársával együtt követte el a bűncselekményeket tavaly február és július között - írták.

A három ember ötvenkét házba tört be Tolna, Baranya, Somogy, Zala, Veszprém és Bács-Kiskun megyében. Az épületekbe éjszaka a spájz, a mellékhelyiség, a fürdő, a szuterén nyitott ablakán lévő szúnyoghálót kiégetve, leszakítva vagy ajtót, ablakot összetörve jutottak be.
Készpénzt, ékszereket, ételt, italt, dísztárgyakat loptak el. Az ékszereket a dombóvári férfi korábbi élettársa, illetve fia és lánya pécsi zálogházakban értékesítette. Az így befolyó pénzt mindhárman az apának adták át. A hetedik vádlott, egy 51 éves Somogy megyei férfi egy betörésben vett részt. A sértetteket több mint 10 millió forint kár érte.

A közlemény szerint a Szekszárdi Járási Ügyészség a négy vádlottat többrendbeli minősített lopással, az ékszereket értékesítőket bűnpártolással vádolja.
A vádhatóság a letartóztatásban lévő, többszörös visszaesőnek minősülő négy betörőre fegyházbüntetés, a másik három vádlottra felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását szorgalmazza. Azt is indítványozzák, hogy a dombóvári férfi lányát a bíróság bocsássa próbára, kötelezze a vádlottakat kártérítésre, és rendeljen el velük szemben vagyonelkobzást.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 12. 08:19, hétfő | Helyi

Közgyűlés és horgászbál lesz január 17-én Dombóváron

A Dombóvári Horgász Egyesület január 17-én tartja közgyűlését, este pedig horgászbált is szerveznek a dombóvári művelődési házban

2026. Január 12. 08:00, hétfő | Helyi

Határvadász toborzási időpontok januárban Tolnában

A toborzás januárban is folytatódik. Január 15-én Tamásiban és Bonyhádon, 16-án pedig Simontornyán és Dombóváron várják kollégáink a határvadász munka iránt érdeklődőket.

2026. Január 11. 10:37, vasárnap | Helyi

Megmentették a dombóvári rendőrök és a szomszédok az idős nőt a fagyhaláltól

Kihűlés közeli állapotban találtak rá a dombóvári rendőrök egy idős nőre, megmentették az életét.

2026. Január 07. 13:00, szerda | Helyi

Csalók 12,6 millió forintot utaltattak el egy dombóvári asszonnyal, hogy a pénze „biztonságban” legyen

Háromszor csapták be sikerdíj ígéretével