Városlista
2025. július 14, hétfő - Őrs

Hírek

2017. Szeptember 01. 07:23, péntek | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Sportrepülőgép szakított le egy vezetéket az M1-es biatorbágyi szakaszán

Sportrepülőgép szakított le egy vezetéket az M1-es biatorbágyi szakaszán

Sportrepülőgép szakított le egy magasfeszültségű vezetéket az M1-es autópálya biatorbágyi szakaszán csütörtök este - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) arról tájékoztatott, hogy péntek délelőttre kijavítják a hibát.

A BRFK azt írta, hogy a 21-es kilométernél történt baleset következtében tűz ütött ki, abban azonban senki sem sérült meg. A rendőrök az oltás és a mentesítés idejére lezárták a külső sávot Győr irányába, torlódás alakult ki.

A BRFK azt MTI megkeresésére közölte, hogy a repülőgép biztonságosan leszállt, a felsővezeték az autópálya környezetét lobbantotta lángra.

Az OKF közleményében az áll, hogy a leszakadt vezeték mintegy ötven négyzetméteren meggyújtotta az aljnövényzetet.

A törökbálinti hivatásos tűzoltók az áramszolgáltató szakembereinek segítségét kérték, akik péntek délelőttre javítják ki a hibát. Az áramkimaradás Biatorbágyot, Pátyot és Herceghalom egy részét érinti.

A tüzet már eloltották - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 14. 07:50, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul a hét jellemzően 30 Celsius-fok feletti csúcshőmérsékletekkel, majd szerdán hidegfront érkezik, többfelé várható csapadék és a hőmérséklet is kissé visszaesik.

2025. Július 13. 09:07, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start kombinálható más államilag támogatott hitellel is

A szeptemberben induló Otthon Start Program hiteleit lehet kombinálni más államilag támogatott hitellel is, így a program még kedvezőbb

2025. Július 13. 09:06, vasárnap | Belföld

MÁV: figyelmeztető piktogramokat festettek a balatoni vasúti átjárókba

A balesetek megelőzése érdekében 42 balatoni vasúti átjáróban készült el a figyelmeztető piktogramok felfestése – közölte a MÁV-csoport szombaton.