Városlista
2026. július 14, kedd - Őrs

Hírek

2022. Március 03. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több ezer gyermekpornográf felvétellel bukott le egy 22 éves fiatal

Több ezer gyermekpornográf felvétellel bukott le egy 22 éves fiatal

Több ezer gyermekpornográf felvételt tárolt a számítógépén az a 22 éves férfi, akit 2 év 6 hónap börtönre ítélt a Debreceni Járásbíróság nem jogerősen szerdán - tudatta a Debreceni Törvényszék a honlapján.

Az ítélet tényállása szerint a 22 éves férfi 2019 augusztusában a nagy nyilvánosság számára hozzáférhetővé tett, egy közösségi oldalra feltöltött 54 gyermekpornográf képet, melyek a laikus számára is első ránézésre megállapíthatóan 18. életévét be nem töltött személyt a nemiséget súlyosan szeméremsértő nyíltsággal, célzatosan a nemi vágy felkeltésére irányuló módon ábrázoltak.

Továbbá a vádlott 2019 augusztusa és 2020 májusa között különböző internetes oldalakról, valamint a darkwebről töltött le gyermekekről készült pornográf felvételeket.

A férfi tevékenysége leplezése érdekében a végpontok közötti titkosítást használó csevegőalkalmazást töltött le, a számítógépén lévő könyvtárat titkosította, annak almappáiba összesen 5657 gyermekpornográf kép-, illetve videófelvételt tárolt. A vádlott a mobiltelefonja memóriájába is lementett 292 darab gyermekpornográf képet.

A járásbíróság szerdán kihirdetett elsőfokú ítéletével kimondta a vádlott bűnösségét tizennyolcadik életévét be nem töltött személyről pornográf felvétel nagy nyilvánosság számára hozzáférhetővé tétellel elkövetett gyermekpornográfia és tizennyolcadik életévét be nem töltött személyről pornográf felvétel tartásával elkövetett gyermekpornográfia bűntettében. Ezért a bíróság a férfit 2 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélte, 3 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától, és végleg eltiltotta minden, 18 év alatti személyek nevelésével, felügyeletével, gondozásával és gyógykezelésével kapcsolatos foglalkozástól, tevékenységtől.

A büntetéskiszabás során a bíróság súlyosító körülményként értékelte a gyermekek online szexuális kizsákmányolása és a gyermekpornográfia elszaporodottságát. Ugyanakkor enyhítő körülményként vette figyelembe, hogy a vádlott beismerte cselekményét.

A vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, így a Debreceni Járásbíróság elsőfokú ítélete nem jogerős, az ügy a Debreceni Törvényszéken folytatódik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 14. 07:34, kedd | Belföld

Elfogadták az alaptörvény tizenhetedik módosítását

Elfogadta az Országgyűlés hétfőn az alaptörvény tizenhetedik módosítását, amelynek értelmében a hatálybalépést követő napon Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 13. 10:00, hétfő | Belföld

OGY - A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt a parlament

A tizenhetedik alaptörvény-módosításról dönt az Országgyűlés hétfőn, e heti kétnapos rendkívüli ülésének első napján.

2026. Július 13. 07:22, hétfő | Belföld

Hegedűs Zsolt: nem embereket üldözünk, hanem egy rendszert bontunk le

Nem embereket üldözünk; egy rendszert bontunk le, miközben egy demokratikus rendszert építünk, törvényesen, alkotmányos úton

2026. Július 13. 07:21, hétfő | Belföld

Rétvári Bence: azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) parlamenti frakcióvezetője szerint azért módosítják az alaptörvényt, hogy a korábbi Fidesz-KDNP-s képviselőket eltávolítsák a parlamentből.