Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2018. November 27. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Több mint ezer diák vett részt a Zsebpénzügyes vetélkedőn

Több mint ezer diák vett részt a Zsebpénzügyes vetélkedőn

Több mint 1000 középiskolás diák vett részt az idén a pénzügyi tudatosság erősítését szolgáló Zsebpénzügyes vetélkedőn, az országos fordulón a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium csapata szerezte meg az első helyezést

- közölte a verseny szervezője hétfőn az MTI-vel. Az Intrum követeléskezelő vállalat második alkalommal szervezte meg a Zsebpénzügyes vetélkedőt, amelyet 2017-ben azzal a céllal indított, hogy játékos formában mélyítse el a középiskolások pénzügyi ismereteit.

2018-ban az ország 149 iskolájából, 345 csapat jelentkezett, mindegyikben három 16 évesnél idősebb diák mutathatta be tudását. Az idén másfélszer annyian regisztráltak a versenyre, mint tavaly - tájékoztattak a közleményben.

Az Intrum az Intrum Justitia és a Lindroff egyesülésével 2017. júniusában jött létre, ezzel Európa vezető követeléskezelési szolgáltatásokat nyújtó vállalatcsoportja lett. A stockholmi központú egyesített vállalatcsoport Európa 24 országában közel 8000 munkavállalót foglalkoztat.

Címkék: diák, vetélkedő, zebpénz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.