Városlista
2025. január 25, szombat - Pál

Hírek

2016. Április 11. 08:13, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Több mint négyszáz határsértőt fogtak el a hétvégén

Több mint négyszáz határsértőt fogtak el a hétvégén

Négyszáztizenegy határsértőt fogtak el péntektől vasárnapig az ország területén - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.

A rendőrség honlapján olvasható statisztika szerint pénteken 229, szombaton 17, vasárnap 165 migránst fogtak el.

Az év első heteiben országosan naponta tíz körül alakult az elfogott határsértők száma, azonban februárban, márciusban és áprilisban is előfordult olyan nap, hogy több mint kétszáz migránst tartóztattak föl, húsvét hétfőn idén a legtöbbet, 255-öt. Hétfőtől vasárnapig 859 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök, az azt megelőző héten - március 28-től április 3-ig - ez a szám 940 volt.

Az ügyészség és a bíróság migrációval kapcsolatos bűncselekményekről megjelent tájékoztatói szerint az érkező határsértők állampolgárság szerinti összetétele sokszínű, jelentős számban vannak a magukat afgánnak, iráninak, pakisztáninak vagy valamely észak-afrikai országból származónak valók, de jönnek olyan távoli helyekről is mint Haiti vagy Srí Lanka.

Címkék: elfogás, határsértő

Ezek érdekelhetnek még

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Orbán Viktor: Magyarországnak el kell utasítania az uniós migrációs paktumot, mert az halálos fenyegetés

Hozzátette: az uniós migrációs paktum - amelyet az ellenzéki pártok támogatnak -, terrorfenyegetést is jelent, annak a kockázatát hozza el.

2025. Január 25. 06:00, szombat | Belföld

Barlangfürdőtűz - 1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítéséhez

1,29 milliárd forint rendkívüli kormányzati támogatást kap Miskolc a leégett barlangfürdő újjáépítésének első ütemére - jelentette be közösségi oldalán Tóth-Szántai József, a vármegyeszékhely polgármestere.

2025. Január 24. 07:39, péntek | Belföld

Nagy Márton magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztost nevezett ki

A nemzetgazdasági miniszter a magyar-amerikai gazdasági kapcsolatok erősítése érdekében Katona Bencét nevezi ki a tárca magyar-amerikai befektetési és üzleti kapcsolatokért felelős miniszteri biztosává