Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2016. Március 26. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti

Újfajta zsarolóvírusra bukkant a G Data

Újfajta zsarolóvírusra bukkant a G Data

Új, a teljes merevlemezt zároló zsarolóprogramot fedezett fel a G Data német vírusvédelmi cég, amelynek tapasztalatai szerint a készítők főként cégeket céloznak meg a vírussal.

A G Data az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében ismerteti: a Petya nevű zsarolóprogram a merevlemez blokkolásával zárolja a fájlok elérését, de nem titkosítja ezeket. Az adatok csak díj ellenében szerezhetőek vissza, az összeg pedig minden héten a duplájára emelkedik.

A kártevőt általában e-mailben küldik a HR osztályoknak, "Jelentkezés állásra" tárggyal, benne egy olyan linkkel, amelynek megnyitásával elvileg a munkakereső portfóliója tölthető le. A fájl futtatásakor azonban a számítógép összeomlik, és a fertőzés már nem akadályozható meg, a zsarolóprogram átveszi az irányítást, és közli az adatok megváltásához szükséges instrukciókat.

A G Data szakemberei ugyanakkor nem javasolják a váltságdíj kifizetését, ehelyett az adatok rendszeres mentésére hívják fel a figyelmet és arra, hogy a HR osztály munkatársai ne töltsenek le és ne indítsanak el végrehajtható fájlokat. Azt egyelőre nem tudni, hogy az adatok visszanyerhetőek-e.
Az 1985-ben alakult G Data kiberbiztonsági cég jelenleg 9 európai országban tart fenn önálló képviseletet, több mint 300 saját munkatárssal rendelkezik. A magyarországi disztribúciót a V-Detect Antivírus Kft. látja el. Ügyfelei között sok a 10-20 fős kisvállalat, de vannak a tízezres kliensszámmal rendelkező nagyvállalatok és egyéb szervezetek is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 12:00, szombat | Belföld

KNYF: vesztegetés miatt vettek őrizetbe egy kormányhivatali osztályvezetőt

Meggyanúsított és őrizetbe vett egy kormányhivatali osztályvezetőt minősített vesztegetés miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség pénteken - tudatta a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) közleményben az MTI-vel.

2026. Július 04. 10:00, szombat | Belföld

Társadalmi egyeztetés indult az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról

Társadalmi egyeztetés indult pénteken az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról. Az ezzel kapcsolatos törvénytervezet és a hozzá kapcsolódó dokumentumok a kormány honlapjáról érhetők el.

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.