Városlista
2025. július 11, péntek - Nóra, Lili

Hírek

2017. Március 26. 13:03, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Üvegszilánkot találtak egy Magyarországon is forgalmazott gombakonzervben

Üvegszilánkot találtak egy Magyarországon is forgalmazott gombakonzervben

Üvegszilánkot talált egy németországi vásárló a LaoGanMa márkájú, chiliolajban tartósított gombakonzervben, a termékből Magyarországra is került,

ezért a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) arra kéri a vásárlókat, hogy a konzerveket vigyék vissza a vásárlás helyére.

A Nébih honlapján tette közzé, hogy az Európai Unió tagállamait annak élelmiszer- és takarmánybiztonsági riasztási rendszerén (RASFF) keresztül értesítették a kockázatról, miután a termékben üvegszilánkot találtak.

A kínai szállítmány egy holland vállalkozáson keresztül érkezett az unióba, és a holland közvetítőn keresztül Magyarországra is szállítottak a termékből. A LaoGanMa márkájú, 210 grammos üvegkonzerv chiliolajban tartósított gomba január 13-án érkezett Magyarországra.

A Nébih arra kéri a vásárlókat, hogy ellenőrizzék a január 13-a után vásárolt termékeket. Akinek van ilyen terméke, semmiképp se fogyassza el, hanem vigye vissza a vásárlás helyére - szólított fel a hivatal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 11. 09:12, péntek | Belföld

A Mondeléz átadta legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkját Székesfehérváron

A Mondeléz International csütörtökön hivatalosan is átadta új napelemparkját székesfehérvári gyárának területén: a 2,3 millió dolláros beruházásból a cégcsoport legnagyobb közép-kelet-európai napelemparkja jött létre.

2025. Július 11. 09:11, péntek | Belföld

Agrometeorológia: országszerte mérséklődött az aszály, nagy területen meg is szűnt

A hét első felében hullott csapadék nyomán az aszály országszerte mérséklődött, nagy területen meg is szűnt, felfrissült a vegetáció - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Július 11. 09:07, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Audi számunkra szívügy

Az Audi számunkra szívügy - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a német óriásvállalat győri járműgyárának csütörtöki termelésindító ünnepségén.

2025. Július 10. 11:00, csütörtök | Belföld

Kékszalag – Elrajtolt a tókerülő verseny mezőnye Balatonfüredről

Elrajtolt az 57. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj mezőnye Balatonfüredről csütörtökön 9 órakor.