Hírek
2011. Szeptember 18. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrintPress
Október 20. után is lesz lehetőség az áfa visszaigénylésre
Egyes sajtóhírekkel ellentétben október 20. után is lesz lehetősége az áfát visszaigényelni annak, aki erre jogosult.
Az új szabályozás szerint az adózó 2011. október 20-ig benyújtható kérelemben, vagy e határidőtől függetlenül, a rá vonatkozó szabályok szerint előterjesztett bevallásában érvényesítheti a visszaigénylési jogát.
A mikro-, kis és középvállalkozások támogatása érdekében az 1 millió Ft-ig terjedő visszatérítéseket az adóhatóságnak 30 napon belül kell teljesíteni. Mint ismeret, a kormány az Európai Bíróság ítélete nyomán megtette a szükséges intézkedéseket, az áfa visszatérítésekre gyors és rugalmas eljárási szabályokat dolgozott ki, valamint hatályon kívül helyezi az általános forgalmi adó törvény érintett rendelkezéseit-közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát

