Városlista
2025. november 22, szombat - Cecília

Hírek

2012. Április 25. 14:07, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Széll Kálmán inflációt gerjeszt

Széll Kálmán inflációt gerjeszt

A Magyar Nemzeti Bank keddi kamatdöntő ülésén majdhogynem mellékes volt a kamatdöntés.

A 7 százalékos ráta tartását előzetesen mindenki biztosra vette, és a jegybank Monetáris Tanácsa nem is okozott meglepetést. A Széll Kálmán Terv 2.0-ás tervezetéről viszont annál inkább faggatták Simor Andrást.

Az MNB elnök szerint jövőre számottevően magasabb lesz az infláció, mint azt a konvergencia-program előtt várták. A jegybank szakértői ugyanis arra számítanak, hogy a kormányzati intézkedések visszafogják majd a keresletet és a beruházásokat is. Simor András azt mondta, hogy a tervezett adóintézkedések emelik a ugyan az inflációt, de a keresletszűkülés miatt a másodlagos hatás mérsékelt lesz, a munkanélküliség viszont magas szinten maradhat.

A jegybankelnöknek volt egy érdekes megjegyzése: a tranzakciós adó esetében megfontolandónak tartja, hogy a készpénztranzakciókra nagyobb kulcsot vezessenek be. Azt viszont Simor András egyértelművé tette, hogy a pénzmozgásra kivetett forgalmi típusú adó ronthatja az ország tőkevonzó képességét és a pénzügyi közvetítőrendszer hatékonyságát. A jegybank és a Bankszövetség szakértői is úgy látják, hogy a tranzakciós adó jelentős készpénzhasználatra ösztönözheti a lakosságot, és erősítheti a szürke illetve a feketegazdaságot.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 22. 08:51, szombat | Belföld

Magyar Közút: téli csapadék érkezik, több hullámban, többféle formában

Az előttünk álló napokban országos szinten borult, csapadékos időre készüljünk, a csapadék halmazállapota folyamatosan változik - hívta fel a figyelmet a Magyar Közút Nonprofit Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2025. November 22. 08:50, szombat | Belföld

Orbán Viktor: meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek a háborúba

Meg kell akadályozni, hogy az európaiak belemeneteljenek az orosz-ukrán háborúba - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.